Ak parti Gürsel mahallesinde Necmi Akarsu ile yola devam dedi.  Kağithane ve Türkiye genelinde Ak partinin halktan uzaklaşıyor söylemlerini çürütecek bir kişi. Necmi Akarsu Ak partinin kuruluşundan bu güne Ak parti kadrolarında çeşitli yerlerde görev aldı. ak partinin Gürsel mahallesi irtibat bürosuna atılan ses bombası zamanında da, Gürsel mahallesinin, İlçeden sorumlu Yönetim kurulu üyesi idi. Daha çiçeği burnunda Başkan AKARSU mahallede berber komşularımızı gezip, hal hatır sordu. Bir erkek kuaföründe denk geldiğimiz başkan akarsu, Dükkan sahibinin tepkili söze başlamasını, göğsünde yumuşatıp, ziyaret bitiminde, o tepkili berber arkadaştan bile taktir ala bilmesi dikkat çekti.

ak parti gürsel mahalle başkanı

Bizde Gürsel mahallesinin Yeni ak parti mahalle başkanını yerinde bir ziyaret edelim, hayırlı olsun diyelim dedik. Siz mahalleli komşularımız için, merak edilen sorulara cevap alalım dedik.

Necmi bey Kaç yıldır gürsel mahallesinde ikamet ediyor ve siyasetle uğraşıyorsunuz.?

2001 yılında Gürsel mahallesine esnaf olarak geldim. O yıllarda Çağlayan mahallesinde ikamet ediyordum. 2001 yılından bu güne Gürsel mahallesinde komşunuzum. Aynı yıllarda da siyasete başladım. Ak parti o zamanlar yeni kurulan bir parti idi. Çağlayan mahallesinde Kamil Özgenç başkanlığında Ak partinin çağlayan mahalle başkanlığını kurduk.  Sonra ikametimi de gürsel mahallesine aldım. Ak parti ilçe yönetim kurul üyesi oldum. Gürsel mahallesinin ilçeden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak uzun süre görev yaptım.  Sami uzun bey, Seyit Ahmet Çandır, Sami ilhan, Faruk Gökkuş Beyler ile, çok güzel işlere imza attık. Siyasetten zevk aldık.

Peki siyasette hep ilerisi düşünülür, Siz ilçede görev yapıp, mahalle başkanlığına geri döndünüz neden?

Ak parti siyaset yapacağınız yer değil, hizmet edeceğiniz yerdir. Bana her hangi bir partide il başkanlığı teklif edeceğiniz, davamın olduğu saflarda, sandık başkanlığı görevi verin. Biz inandık ki, ülkemize şuan en faideli olabilecek kadrolar burada. Biz bu kadrolar ile yeniden bir ülke inşa ediyoruz. Bu gün dünyanın konuştuğu İha ve sihalar da, bizim teşkilatımızda bir bardak çay içmiş olanın bile emeği var. O gökleri süsleyen kuyruğunda Ay yıldızlı bayrağımız olan iha ve sihalarda, benim emeğim, benim bir vidam var. Ben devletimin, hükumetimin arkasında dik duramasay dım, bu hizmetler yapılamazdı. Hizmet için koltuk, makam, ünvan kimlik gerekmez. Bu gün mahalle başkanlığı,  yarın il başkanlığı veya bir müşait. Biz olduğumuz yerde, görev verilen alanda, Recep Tayyip Erdoğan’ı temsile çalışırız.

Cidden çok iddalı ve kendi adıma tatmin edici cevaplar. Peki mahallede gençlere söyleyeceğiniz bir şeyler var mı?

Atatürk gençlere söylenecek en güzel şeyleri söylemiş. Bir ülke bıraktı ve bu ülkeyi, gençlere emanet etti. Gençlerde bilmeli ki, Atanın sözü “İstikbal göklerdedir” o sözü dinleyen, ve bahsi geçen göklerde Türk bayrağını dalgalandıra bilen, yerde saf olmalılar. Şuan ki durumda, bunu en iyi yapan biziz. Biz sadece mahallemizde değil, Türkiye’nin her yerinde gençlere gönül açan bir teşkilatız.

Rahmetli Burhan kuzu hocamız bir gün bir yerde bize şöyle demişti.   O zamanlar daha ak partinin 10-15 inci yılalrı sanırım. Cumhuriyet tarihine bakın. Ak parti öncesi ile, ak parti sonrasını kıyaslayın. Ak partinin 15 yılda yaptıkları, geçmiş 75 yılda yapılanlardan 3 kat fazla değilse, ak partiye oy vermeyin derdi.

Bende diyorum ki; Gençler Cumhuriyetin yüz üncü yılına gidiyoruz. Bu dönemin 20 yılı bize ait. geriye kalıyor 80 yıl. Ak parti iktidarlarında, hastane sayısı, okul sayısı, hava limanı sayısı, iha, siha, ida sayısı, yol, köprü,tünel sayısı. 80 yılda yapılanlardan 3 kat fazla değilse bende ak partide siyaset yapmayacağım.

Ama böyle iken çalışan, hizmet eden bir parti var ise, Atatürk ün dediği, gençlik yerini bilir.

Değerli komşumuz, mahalle esnaflarımızdan Akgül bilgisayar sahibi ve Ak parti gürsel mahallesi başkanımız, Necmi akarsu’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizlerde mahallede çalışmalarını takip edeceğiz.

ak parti gürsel mahallesi başkanı

Etiketler:, Okunma 03 Ağu 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!