Ak Parti Kağithane’de Kongre telaşıAkparti olağın üstü kongresi ile Ak partinin Kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’ın başına geçerek, genel başkan olması ile birlikte. Ak partide Kongre ve delege seçimleri telaşı başladı.Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla üzerine durduğu iki unsur var. Partinin genel başkanlığına geldiği gün ve o günden itibaren durmadan tekrarladığı, “metal yorgunluk” ve “2002 ruhu” .iki söylemde çok önemli.Israrla bu iki unsur üzerinden parti teşkilatlarına mesaj veren Genel başkan. Kısaca “bize sizleri ayıklama gereği bırakmayın ,koltuk sevdalısı olan partiye hizmet edemeyen kişiler, o koltukları 2002 ruhuna sahip kişilere bıraksın. Dercesine mesajlarını veriyor.

Hepimiz biliyoruz ki, Rehavet parti de mevcut. Referandum seçimlerinde alınan yüzde 51 lik oy oranı belki referandumun geçmesine yeterli idi. Ammaa bize göre bana göre Ak partinin alacağı alması gereken, ak partiye yakışan referandum oy oranı yüzde 51 değil idi. Ak parti teşkilatları referandum da geçecek olan 18 maddeyi kendileri bile anlayamadı ki;

Teşkilat bilgisizliği

Seçmene anlata bilselerdi. Adam bilinçli veya gerçekten bilmediğinden irtibat bürosuna gelip şu soruyu soruyor. Bu olay şahit olduğum meseledir…Ben neden evet diyeyim? sorusunu irtibat bürosunda bir meclis üyesine soruyor. Meclis üyesi kişiye Osmanlı tarihi dersi veriyor ve soruyu soran kişi.

Osmanlıyı bir bırak cumhuriyet kuruldu ve şuana gel bana neden evet demem gerek bunu anlat diyor. Ama ne yazık ki bizim o irtibat bürosunda olan meclis üyemiz, veya diğer irtibat bürolarında yer alan görevlilerimiz. dahasını söyleyeyim bizim il ve ilçe teşkilatlarımıza sorulan şu soruya cevap verilemediğini duydum..”18 yaşında vekil olan bir genç hem askerlikten muaf olacak hem 3 yıl boyunca vekillik yaptığında 21 yaşında süper emekli olacak bu nasıl iştir yaa? ”

Sorusuna şu cevabı veremeyen bir sürü teşkilat mensubu gördüm.. Türkiye’de kişilerin emeklilik yaşları ve pozisyonuna göre dolduracağı prim gün sayısı bellidir. 18 yaşında vekil olan kişi 65 yaşını bekler ve prim gün sayısını millet vekilliği bittikten sonra da çalışarak doldurur. Akabinde millet vekilliği sitatüsünden emekli olur. Cevabını vere bilecek az sayıda ilçe mensubuna denk geldim. Mahalle teşkilatlarında resmen sıfır.

Ak Parti Kağithane’de Kongre telaşı,Ak parti 2002 ruhu ile yenilenmeli

İşte Recep Tayyip Erdoğan’ın demek istediği bana göre tamda buna benzer olaylardır. O koltuklar kimsenin babasının malı değil. 2002 de bu parti kurulduğunda bu partiyi bu günlere getiren mahallelerden genel merkezine kadar emek veren, ve 2002 ruhu ile partiye aşk duyan şefk duyan ve o heyecanı tekrar partide yaşata bilecek bir teşkilata ihtiyaç var. 2002 de o ruh bu gün 2002 den daha fazla lazım bize. 2002 yılında alacağınız %37 oy oranı sizi tek başına iktidar ediyor idi. Ama şimdi mesele çok çok çok başka..

kağithane kongre

ak parti kongre

mutlaka ama mutlaka %51 almanız gerekli mhp ve ak parti birlikte referanduma gitti ve ak parti teşkilatları mhp teşkilatları ile birlikte iken %51 alan bu teşkilatlar, bana göre sil baştan değiştirilmeli. Fakat bu partiye hizmet vermiş ve şuan yönetimde kadrolarda olan kişiler partinin içerisinde mutlaka yer almalı. Yer verilmeli. Şuan Türkiye genelinde Ak parti teşkilatları delege seçimleri yapıyor.

Ak parti belediyesi ve ak parti teşkilatının bir birine karşı aday çıkartığını bildiğim ve delegeleri buna göre ilçe teşkilatları kendisine yakın kişilerden oluşturduğunu, bildiğim ilçeler var. Ak partili belediye ve Ak partili ilçe teşkilatı bir birine rakip aday çıkartır. Veya il başkanı bir il başkan yardımcılarını ilçelere aday olmak için yollar ise biz buna seçim değil,İLÇE BAŞKANI ATAMASI deriz..

Kağithane’de Kongre telaşı

Ak parti Teşkilatlanma başkanı mutlaka bu işlere bir şekilde müdail olmalı. Seçimlerin hakkaniyetle yapılmasını sağlamalı. 2002 yılında Ak parti İstanbul İl başkanlığı Teşkilatlanma başkanı olan Şuan millet vekili Metin Külünk İstanbul’da ilçelerde teşkilatların nasıl bir motive içerisinde olduğunu, iyi bilen kişilerdendir. Sayın vekilmizi bir düğün salonunda motive toplantısında izlediğimde, bulunduğu ilçenin teşkilat mensupları o denli hırslı,o denli,istekli, o denli çalışmaya coşkulu idiler ki.Sayın Vekilimiz Metin külünk’ün kıravatına kadar teşkilat mensupları almış, ve o toplantıdan çıkan o teşkilat mensuplarına, “hadi gidiyoruz ak partiyi tek başına iktidar etmek için kapı kapı gezeceğiz. sıkılmadık el,bakılmadık göz,hatırı sorulmamış birey,,geçmiş olsun denilmedik hasta,,başınız sağolsun denilmemiş bir cenaze evi bırakmayacaz demesi yeterli idi.

Ak Parti Kağithane’de Kongre telaşı ve 2002 ruhu

Bizler İl başkan yardımcısı Sayın Fazlı Kılıç’ın Şimdi belediye başkanı 2002 ruhu ile saat gecenin 00:00 ında 03 ünde sabahlara kadar merdivenle bayrak asan teşkilat mensuplarının merdivenini tuttuğunu, merdivende duran arkadaşa su ve çikolata uzattığını biliriz. İşte mahalle teşkilatları ile sokaklarda olan bir il başkanlığı,, mahalle teşkilatları ile birlikte sokaklarda olan bir ilçe başkanlığı, işte mahalle teşkilatları evine gitmeden evine gitmeyen bir il başkanlığı ilçe başkanlığı. Mahalle teşkiltları ile birlikte bayrak asan bir ilçe teşkilatı.

2002 ruhu demektir. Ben şahsım Ak partide ilçe yönetim kurulu üyesi olduğum da merdivende sorumlusu olduğum mahallede bayrak asar. o zamanlar serbest idi afiş yapıştırırdım. İşte Genel başkanımızın demek istediği bu…Bizlerden istediği bu Ayrım yapmadan her partiliyi kucaklamak; o partili ile birlikte partili olmayan kişileri partili yapacak bir şekilde o kişilere sarıla bilmek

Etiketler:,, Okunma 08 Mar 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!