çağlayan mahallesi avukat yönünden zengin bir hale geldi

çağlayan adliye sarayı çağlayan mahallesini çok fazla etkilemez diye düşünen bir kesim mevcut idi ama bunun aksini düşünen ve mal mülk sahibi olan bu bölgelerde daireleri iş yerleri arsaları olanlar ise aksini düşünüyor idi ve çağlayan adliye sarayı açıldıktan sonra mülklerinin kira getirilerinin artacağı yönünde beklentileri var idi.

çağlayan mahallesi avukat ve gürsel mahallesi avukat büroları mal sahiplerinin beklentisi doğrultusunda çoğaldı ve talep oldukça da fiyatlar arttıkça arttı.Mahalleler açısından bakacak olur isek bu denli fazla sayıda avukatlık bürolarının ve avukatların mahallemizde olması avantaj esnaf için avantaj avukatlık işleri olalar için avantaj bir nevi hizmet ayağınıza gelmiş oldu mal sahipleri içinde avantaj sağlam kiracılar bulmuş oluyorlar ama mahallede oturan ve kiracı olan herkes için avukat arkadaşlarımızda bu na dahil yükselen artan bu kiralardan müzderip bir duruma düşüyorlar.

Bir mal sahibi eğer kiracısı kirasını zamanında ödüyor ve malına da iyi bir şekilde sahip çıkıyor ise o mal sahibi kiracısına sahip çıkması gerekli diye düşünüyoruz.Ama ne yazık ki iyi dürüst bir mal sahibine dürüst olmayan kirasını ödemeyen bir kiracı denk geliyor ve kirasını zamanında ödeyen kiracıya da halden anlamayan bir mal sahibi denk geliyor genelde.Gürsel mahallesinde ve çağlayan mahallesinde kiralar çok uçuk yerlere gitti. Gürsel mahallesinde cadde de 2,500 tl den aşağıya dükkan yok bu rakamlar 5.000 ile 15,000 e kadar çıka biliyor.

avukat cüppesi

cüppe

Bu gün ki şartlarda bu rakamlarda bu dükkanları tutan kişilerin bu kiraları ödeyemeyeceğini mal sahipleri bilmiyor ise piyasadan ve o mahalleden çok uzak demektir. Yok biliyor da veriyor ise bir iki ay kirasını öder adam dükkanı kapatır kapatmadna önce iki ayda kira takat ve gider.Ne oldu şimdi? Dükkan boş kaldı üç ayda o dükkan boş kalır 2 ayda aldığın kira 10 bin tl iki ay adam taktı sana alamadın paranı 3 ayda boş kaldı senin kiran 2 bin liraya geldi ama bu arada bir adam battı seninde psikolojin allak bullak oldu o dükkanı o adama 2 bin tl den verseydiniz hem sizin dükkanınız boş kalmayacak idi hem o esnaf arkadaşımız batmayacak idi hemde sizin psikolojiniz rahat olacak idi işte sorun bu…

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!