chp dokundurtmadı

Bu gün mecliste dokunulmamazlık konusunda oylamada CHP daha önceleri de hdp ile çok kez bir arada hareket ettiği gibi yine chp hdp nin yanında yer aldı.Chp lideri dokunulmamazlıklar kaldırılsın diye yırtınırken yine verdiği bir sözün arkasında durmadı veya duramadı millet vekillerine sözümü geçmedi yoksa Dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek veriyoruz diye verdiği sözümü unuttu?

Chp Ciddi halk tarafından güvenilmeyen bir parti olduğu gibi mecliste de güvenilecek bir tarafının olmadığını anlamış olduk.
Bu gün oylaması yapılan dokunulmamazlık sonuçları şu şekilde;

chp niye iktidar olamıyor

chp ,iktidar olamaz

Gizli oylamaya 536 milletvekili katıldı. Çıkan sonuç: Kabul: 348 Ret:155 Çekimser: 8 oldu. 25 oy ise boş çıktı. Bu sonuçla Meclis’te dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinde maddelere geçilmesi 348 evet oyuyla kabul edildi. Mhp ve Ak partinin evet diyeceğini deklare ettiği oylamada mhp ve ak aprtide de fireler olduğu göze çarpmakta ya geçersiz oylar var bu iki partiden veya mhp veya ak partiden de fireler oluştu. Umarız cuma günü yapılacak oylamada cekimser ve geçersiz oylar evet olarak değişir.

Cumhuriyeti biz kurduk diyen chp yine cumhuriyeti ve Türkiye yi bölmek isteyen Hdp ile birlik oldu. Kurduk dedikleri cumhuriyeti Biz yıkarız biz dağıtırızmı demek istiyorlar acaba? yıkmak isteyen kişiler ile birlikte hareket etmek bu anlama gelmez mi? Bu cumhıriyeti Kuran Atatürk sizinde partinizi kurmuş ola bilir ama Bu cumhuriyetin sahibi siz değilsiniz bunu biliniz. Bu cumhuriyeti de ülkeyi de böldürmeye izin vermeyiz.
Şimdi ne olacak
Teklif, referanduma sunulmanın alt sınırı olan 330 şartını aştı, ancak referandumu zorunlu olmaktan çıkaran 367 oya ulaşamadı. Referandum aralığında kabul oyu aldı. Böylece teklifin maddelerinin görüşülmesine geçilmesi kabul edilmiş oldu. Teklifin 1. maddesi 350 ikinci maddesi ise 357 oyla kabul edildi.Bu mesele referandumda halka sunulur ve halk bir kere daha chp ye ağzının payını verir.

Etiketler: Okunma 18 May 2016

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!