CHP Senin Halkın Kim? Sorumuz chp ye. Cumhuriyet Halk Partisi kısaltılmış hali CHP parti isminin İçerisinde yer alan “H” harfi halk anlamına gelir.Bir milleti temsil eder halkı temsil eder. “HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”  Sözünü söyleyen Atatürk ün kurduğu bir partidir. Lakin şimdi ki CHP ye bakalım..

Anayasa değişikliği yapılacak, ve mecliste ummalı bir tartışma demek isterdim. Ama mecliste büyük bir kavga var yumruklu  ve çirkin kelimelerin kullanıldığı bir kavga. Ne bu kavga? mecliste bir yasa var, bu yasayı HALKA götürelim kavgası. Milliyetçi hareket partisi ve adalet kalkınma partisi halka götürelim diye mücadele verirken., Halk  buna karar versin halkın dediğine eyvallah derken. CHP  içerisinde halk olan parti bu yasa halka gitmesin, meclisten geçmesin, ne olursa olsun. Fakat halkın önüne gitmesin diye bir savaş içerisinde…

CHP Senin Halkın Kim?  sorum sana

chp niye iktidar olamıyor

chp ,iktidar olamaz

Partinin ismindeki H harfi halkı temsil ediyor ise. Halktan neden korkarsın?  Niye bu yasa değişikliğinin bizlerin önüne gelmesinden korkarsın. Biz Türk halkıyız, 15 temmuzda ülkeyi kurtaran, Atatürk’le birlikte kurtuluş mücadelesi veren, Türk halkı. Bizim önümüze sandığın gelmesini sen ne hakla engellemeye çalışırsın? Hadi çalışıyorsun demokratik hakkındır. Bir seçim yapılıyor parlamento da sende gider red oyunu verirsin. Orada bulunan halkın seçtiği milletin seçtiği ve iradeleri ile oy kullanacak ,kişilerin oy kullanmasına engel olarak.

Kürsü işgali ve çocukça hareketler ile meclisten milletin önüne gelecek olan bir değişikliği, nasıl engellersin? Oy ver oylarınla engelle olmadı mı? Referandum öncesi halka o yasanın sakıncalarını anlat. Bizde  halk için yani benim için yani bizim için doğrusu nedir? ne değildirin kararını verelim.

CHP Türk Halkına gidilmesinden korkuyor isen..senin halkın kim?

Partinin isminde geçen halk hangi halk ? eğer ki Türk halkı ise Atatürk o halkı övdü o halka güvendi, o halk ile birlikte şuan siyaset yaptığın meclisi kurdu o halk destekledi Cumhuriyeti kurdu o halk ile birlikte Türkiye bıraktı sana bana  sen bu halka güvenmiyor isen, bu halkın karşısında siyaset yapma. Yok o yasa değişikliği başka halklar için zararlı ise ve sen o halka hizmet ediyor isen devam et. O yasalar Türk halkının önüne gelmesin.Çünkü Türk halkı Artık başka halklara karşı dik durmasını biliyor.

Tarihi boyunca bunu yaptı ve artık Türk halkı hiç bir zümreye,hiç bir başka halk kardeş olmadığı sürece önümüzde duramayacak.Bırakın Meclisten geçecek olan yasalar meclisten geçtiği gibi yasa olacak ise eyvallah size destek vereyim amma  sizin mücadeleniz sizin kavganız bu yasa değişiklikleri halkın önüne gitmesin mücadelesi.. bu demokrasi olamaz..

Etiketler:, Okunma 08 Mar 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!