Kağithane İlçesine bağlı olmakla birlikte, okmeydanı gürsel mahallesi diye adlandırılan bir mahalle. Okmeydanı ssk hastanesinin hemen yanında, okmeydanı diş hastanesi içinde, İstanbul adliye sarayı sınırlarında olan Gür sel mahallesi pahalı bir mahalle oldu.
Gürsel mahallesi aslında çağlayan mahallesine bağlı imiş gibi lansedilsede Kağıthane ilçesinin 19 mahallesinden birisidir. Metro ve metrobüs düzergahlarına yakın olması, hastaneler ve adliye sarayları ile etrafının kuşatılmış olmazı, ayrıca şişli, taksim, mecidiyeköy gibi ilçe ve mahallelere yakın olması nedeni ile de konumu güçlü. İstanbul’un en merkezi yeri olan mahallede banka, karakol olmamasına rağmen gürsel mahallesi Kiralık daire fiyatları uçmuş durumda.

Hemen hemen her binası yenilendi. Kısa bir süre öncesine kadar her yeri gecekondu olan mahallede gecekondu bula bilek imkansız duruma geldi. Gürsel mahallesi kiralık dükkan fiyatları da keza aynı durumda. Mahalle yaklaşık 45 bin nüfüsa sahip. MAhallenin en büyük caddesi 28 nisan caddesi. Mahalle üç ayrı bölümden ulaşmakta. Bu üç bölümden oluşuyor olması mahallede esnaflık yapan kişilerin işine olumsuz etki yaratıyor. Gürsel mahallesi çağlayan kesimi, gürsel mahallesi selamet cami yanı, ve gürsel mahallesini orta kısmı. 3 kesimde esnaflık yapanların bir birine uzaklıkları çok. üç bölümde oturan komşularında bir birine uzaklıkları fazla. bu nedenle bir bölümde esnaf olan sadece o bölümde yaşayan nufüsa hitap edebiliyor. Bu da 45 bin nufüsün 3 e bölünmesine sebep oluyor.

kağithane kiralık daire

gürsel mahallesi kiralık daire

Kısaca bir çağlayan mahallesi gibi değil. Çağlayan mahallesinde vatan caddesinden herkes yürümek zorunda, ama gürsel mahallesinde böyle bir durum yok. O nedenledir ki gürsel mahallesi kiralık dükkan arayan kişiler bu konumu göz önünde bulundurmalılar. Ama gürsel mahallesinde ikamet amaçlı kiralık daire arıyor iseniz şekil değişik. ok meydanı ssk da, istanbul adliyesinde, diş hastanesinde çalışan kişi iseniz Gürsel mahallesi kiralık daire sizlere fiyatları yüksek olsa da cazip gele biliyor. Vereceğiniz yol parası, yolda gecireceğiniz zaman kaybını falan dikkate aldığınızda gürsel mahallesinde kiralık daire tutmak sizlere cazip gele bilir.

Gürsel mahallesi kiralık daire fiyatları
Gürsel mahallesinde kiralık daire fiyatları bin tl den başlar ve 3 bin tl ye kadar çıka biliyor. Ama ortalama 1200 tl arasında 2+1 daireler bula bilmeniz mümkün. Mahallede çok sayıda yabancı uyruklu kişilerin olması kiraları İstanbul un her yerinde olduğu gibi gürsel mahallesinde de yükseltiyor. Bizler https://gurselmahallesi.net site adminleri olarak. Mahallemizde siz komşularımıza sitemiz aracılığı ile ne ? nerede? diye bilgiler vereceğiz. Mahallemizde bilgisayar tamircisi, market, simitci esnafımızı sizler ile buluşturarak hizmet vermeyi planlıyoruz.

Etiketler: Okunma 12 Şub 2020

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!