Kağithane ilçesi Gürsel Mahallesi.

Kağithane ilçesine bağlı 19 mahalleden birisi olan gürsel mahallesi, Konum itibari ile lokasyonu önemli bir mahalle.

Sağı solu, önü arkası her tarafında bir büyük metropol olan mahalle. Hemen çağlayan mahallesine komşu olması bir avantaj iken,şişli, Mecidiyeköy, taksime yürüme mesafesinde bir mahalle.  Üç ayrı mahalle gibi duran mahallemiz 45 bine yakın nufusa sahiptir. Selamet camiden adını alan selamet cami tarafı, Çağlayan mahallesine yakın olan kısıma çağlayan tarafı, Muhtarlığın bulunduğu Nurtaç caddesi ve 28 nisan caddelerinin o bölüme de Gürsel mahallesi denilir. Bu şekilde üç ayrı bölmeden oluşması ana caddelerinin kalabalık olmamasına sebep oluyor. Bu dağınıklık esnaf arkadaşlarımızında pek işine gelmiyor. Mesela çağlayan mahallesi 2 ana caddesi vardır park caddesinden gireceksin, vayan caddesinden çıkacaksın. Bu da vatan caddesini çok kalabalık bir cadde yapar. İşte esnaf bundan faydalanır. Gürsel mahallesinde ise bu yoktur.

Gürsel mahallesi gelişmişlik.

Gürsel mahallesinde banka yoktur. Esnaf ve halk komşularımız, 28 nisan caddesi üzerinde yer alan bankamatikler ile işlerini görür. Bu bankamatikler banka şubelerini de aratmaz. Caddelerimiz geniş, her mahallede olduğu gibi park sorunumuz vardır. Hiç bir mahallede olmayan ücretsiz otoparkımızın olmasına rağmen, caddelerde park yeri bulamazsınız. Gürsel mahallesi Kağıthane belediyesine bağlı, belediyenin temizlik hizmetleri iyi olduğundan. Mahallemiz halkımızın pislemesine rağmen temizdir.Buradan kağithane belediyemize teşekkür ederiz.

Gürsel mahallesi  Bir çok mahallede sokak kapatılarak pazar kurulur bu konuda da şanslı mahallelerden dir. Geniş ve  kullanışlı bir halk pazarına sahiptir. Mahallemizde bir büyük otel mevcuttur. Ds damat dünya markası mahallemizde satış ve işyerleri var. Gizza gibi bir çok tekstilkde devleşmiş markalar mahallemizin gözbebeğidir. İstihdamda faideleri mahallemizde çoktur.

Gürsel mahallesi kiralık daire fiyatları.

Gürsel mahallesi kiralık daire fiyatları bakımından oldukça pahalıdır. Okmeydanı ssk hastanesi, Ağız ve diş sağlığı hastanesi,Türkiye hastanesi,Çağlayan adliye sarayı gibi büyükler mahallemizde olunca kiralarda da büyük artışlar oldu.

gürsel mahalelsi sitesi

gürsel

Çağlayan metrosuna 10 dakika yürüme  mesafesi, metrobüse 5 dakika yürüme mesafesi. şişli,mecidiyeköy,taksim gibi yerlere yakın olması gürsel mahallesi kiralık daire fiyatlarını ister istemez etkiliyor. Ana caddelerde bin tl kiralar. Aşağı kesimlerde 1+1 daire ye bile 1,400 tl kira isteyenleri gördük,duyduk.  Çok sayıda gecekondudan oluşan mahalle bir kaç yıldır,kentsel dönüşümle adabazlı projeler ile 10-15 katlı binalarla doldu. Yeniden tamamen değişen gürsel mahallesi gecekondu bulunmaz,yeni binalar ile doldu.

Gürsel mahallesi kiralık dükkan fiyatları.

Gürsel mahallesi kiralık dükkan fiyatları Bizlere göre hele ki ana caddelerde çok uçuk. 3 bin-2,5 bin,4 bin tl gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Orta halli metre karede cadde üzeri bir dükkan 3 bin tl kira verecek olursa. Genelde uzun süreli bir esnaf olamıyor. Gürsel mahallesi üç parçadan oluşuyor olması Esnafların iş yapabilmelerini etkiliyor. Ayrıca çağlayan,şişli,osmanbey gibi  yerlerin yakın olması, halkın tercih olasılığını artırıyor. Mahallelinin seçeneği çok. Bölünmüşlük nüfusun 3 parçadan oluşması her bir tarafın diğer tarafa bir fayda sağlamamasına sebep oluyor. Buda esnafa dez avantaj sağlıyor. Buna rağmen  caddelerde kiralık dükkanlar pahalı.

Etiketler: Okunma 10 Oca 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!