gürsel mahallesi sağlık ocağı açıldı. Mahallede 28 nisan caddesi üzerinde hz.Ali cami yanı Gürsel Orta okulu karşısında. Gürsel mahallesi semt konağı içerisinde faaliyet gösterecek. Gürsel mahallesi semt konağının bitmesi ile Gürsel mahallesi muhtarlığı semt konağında ki yerine taşınmaya başladı. Gürsel mahallesi sağlık ocağı da bu gün yarın gürsel semt konağına taşınmaya başlayacak.Gürsel mahallesine yeni bir çehre , yeni bir vizyon kazandıranl semt konağı, çok sayıda hizmetin bir çatı altında toplanarak mahalleliye hizmet verecek. Ak partili belediyeler döneminde başlatılan uygulamalar, ilçe belediyeleri tarafından mimari uygunluklarla göre yapılandırılıyor lar. Gürsel semt konağı içerisinde neler olacak.

gürsel mahallesi sağlık ocağı ve semt konağı faaliyetleri

  • Aile Sağlık Merkezi,
  • Emekli salonu,
  • Fatura Ödeme Merkezi,
  • Muhtar Odası,
  • Mescit;
  • Çocuk Etüd Salonu ve Derslikler
  • Özürlüler koordinasyon merkezi
gürsel mahallesi sağlık ocağı

gürsel mahallesi semt konağı

daha bir çok alanda hizmet verecekler ayrıca gürsel sağlık ocağının da yer alacağı semt konağının altı bölgeye hitap edecek bir otopark olacak. Görsel olarak da mah alleye çok büyük bir güzellik katacak. Semt konağı mahallenin tam orta merkezinde yer alıyor. Çok sayıda kamusal hizmet veren daireler bir arada olacak. Gürsel mahallesi halkı bu hizmetten memnun. Semt konağı etrafında iş yeri kiraları şimdiden ikiye katlandı. Sağlık ocağının yer alacağı semt konağı nedeni ile, eczane için dükkanlar talep görüyor. Talebin artması da, fiyatları olumsuz yönde etkiliyor.       Gürsel mahallesi semt konağı mimari olarak da halktan tam not aldı.

Kağithane ilçe belediyesi tarafından inşa edilen semt konakları, ilçenin 19 mahallesinde hizmet veriyor. Tamamen ilçe belediyelerinin imkanları ile tesis ediliyor bu yapılar. Mahallemize yapılan semt konağı da belediye başkanımız Sayın Fazlı Kılıç’ın katılımları ile hizmete açıldı. Mahalle sakinleri muhtarlığa, aile hekimine, ptt ye ve daha bir çok hizmete bir çatıda kavuştu. Konak içerisinde yer alan konferans salonunda ise, çok sayıda konuda konferanslar verile bilecek. Sinema ve tiyatro salonunda ücretsiz eserler sergilenecek. Her konuda ücretsiz konferanslar düzenlenerek, mahalle sakinleri bilgilendirilecek.

Çok amaçlı bu semt konağı, mahallemiz ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.

Etiketler: Okunma 08 Mar 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!