Kağithane Gürsel Mahallesi İlçe 19 mahalleden oluşan 550 bin nüfusa sahip büyük bir ilçe. Kağithane ilçesi bizans döneminde farklı bir isim olan barbisos ismi ile anılır idi. Ve Kağıthane deresinin yanında bir kağıt fabrikası var idi İsmini de ilçe oradan alır. Kağıthane belediyesinin düzenlediği cirit atma ve diğer oyunlar Osmanlı döneminde de bu bölgede oynanırdı ve o gelenek devam ettiriliyor. Yine o dönemlerde Kağıthane deresinde sandal sefaları yapılır idi o sandal sefalarınınd a yapıla bilmesi için çalışmalar devam ediyor. O dönemlerde Kağıthane deresi haliçe Dökülürdü şimdi ise haliçten su basılarak dere canlandırılmaya çalışılıyor.

Kağithane kiralık daire

Konusunda bu denli pahalı olması geçmişinin sağlam bir ilçe olması ve her geçen gün çok hızlı bir şekilde gelişmesi. Kağıthane satılık daire fiyatlarını yükseltiyor yüksek olan satılık daire fiyatları da akabinde kağithane kiralık daire fiyatlarını da yükseltiyor. Satın alınan ürün ne kadar pahalı alınmış ise o kadar da pahalıya kiralanıyor. Kiralık daire fiyatlarının yüksek olma nedeni satın alınan dairelerin pahalı olması Kağıthane satılık dairelerin pahalı olması da arsaların değerli olması ve toprak sahiplerinin ciddi paylaşımda iyi talepler de bulunmaları

erdoğan

reis

Kiralık daire fiyatları mahallelere göre değişiyor. 19 mahallenin 19 unda da kiralar farklılık gösteriyor. gürsel mahallesi kiralık daire ile fiyatları ile Kağıthane kiralık daireler farklı veya çağlayan mahallesi kiralık daire ile sanayi mahallesi kiralık daire fiyatları farklı. gelişmişlik,ulaşım, her şey fiyatların değişmesine etken.

Örneğin çağlayan mahallesine gelen adliye sarayı gürsel mahallesi ve çağlayan mahallesi kiralık fiyatlarını feci şekilde etkilemiştir. Kağithaneden geçecek olan üçüncü hava limanı istikametli metro kağithane kiralık daire fiyatlarını çok daha farklı etkileyecek. Yine kağithane ilçesine bağlı gürsel mahallesine komşu okmeydanı ssk hastanesi inşaatı bitsin. Gürsel mahallesi kiralık daire fiyatları çok daha farklı olacak.

Kağıthane kiralık daire fiyatlarının bu şekilde gelişmesi kağithane ilçesine bağlı mahallelerinin her mahallenin farklı bir yere yöne yakın olması  kiralık daire fiyatlarını yükseltiyor.

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!