sohbet siteleri ve ome tv

Ome tv Bir sohbet ve eğlence sitesi ismidir. Her geçen gün büyüyen,artan,çoğalan sanal alem denilen furyanın sadece bir tek basamağı. Her geçen gün büyüdükçe bu furya ile birlikte, iğrençlik, çirkinlikler de büyüyor. İsmi güzel şeyler bunlar. Faaliyetleri güzel gösterilen şeyler bunlar. Mesela sosyal medya. İsim olarak baktığımızda ne hoş geliyor. SOSYALMEDYA. Hem sosyalleşiyorsun bu iyi bir şey gibi dimi ama. Paylaşım siteleri bunlar. Paylaşmak güzeldir ya. Ama her şeyimizi paylaşır olduk. Yediğimiz yemeği, uyuduğumuz yatağı, uyuduğumuz saati. Nerede ise paylaşa paylaşa tövbe. Bu iş ciddi çirkin bir yere doğru gidiyor.

ome tv

sesli chat

Ome tv sitesi nedir? Ome tv nasıl kullanılır?

Ome tv dedikleri sohbet ve paylaşım sitesi. Dünyanın her yerinden girilebilen,her türlü sohbetin edile bildiği bir yer. Bilgisayarınızda bulunan kameranızı ve mikrofonunuzu açmak zorundasınız. Bu bile tek başına yetmez mi? Sohbet sitesine girmeniz için, üyelik gerekmez,ücret gerekmez. Rastgele chat denilen bir mekan. Rastgele insanlar ile,rastgele sohbet. Yani kafanıza göre sohbet. Sınır yok,yasak yok,her şey serbest. Sitede sitede ki kişileri denetleyen,engelleyen,kontrol altında tutan bir sistemde yok. ome tv gibi bir çok site mevcuttur.

Gurselmahallesi.net ome tv ne alaka diye bilirsiniz.

Evet bu sitede Ome tv gibi bir makale neden? Sitemizin ismi mahallemizin ismi. Biz mahalle de bir aile isek,ailemizi de bu konularda uyaralım istedik. İşte o nedenle ome tv ve bunun gibi sitelere değinmek istedik.Bu bir tehlike,bu tehlikeye karşı çocuklarımızı mutlaka korumamız gerekli. Sadece ome tv de değil. Bu gün dünyada yaygın olan omegle, chat random,chatroulette v.s gibi sitelerin zararları belli.
bu sitelerden daha yaygın olan ve dünyaca kullanılan. facebook gibi sitelere de diiak etmek gerekli ama bu daha başka ve daha bir tehlike arz ediyor. Çok sayıda site olduğu gibi, çok sayıda da çeşitleri var.
sesli sohbet denilen ve görüntülü sohbet sitesi olan bu sitelerin,denetlenebilen leride var. Örneğin sesli sohbet diye adlandırılan,omegle ome tv chatrandom siteleri gibi rastgele chat olmayan. Bu sitelere ise rastgele girilmez. Üyelik gerekir.
Site içerisinde adminler, sitenin içinde asayişi sağlayan görevliler mevcut. Uslubun dışına çıkıldığında gerektiğinde müdahale edebiliyorlar. Ome tv chat random siteleri gibi olmasa da buralarda da dikaktli olmak gerekli. Sesli sohbet diye tabir edilen,activex denetimli sitelerde cam açmak mecburiyeti yoktur. Sohbet odalarının genelinde edilen sohbete,açılan kameralara müdahale edile bilir. Kişilerin özelinde ettikleri sohbete müdahale edilemez. Burada da Kişiler kendi güvenliğini korur. Mesela özelinde sohbet etmeyi engelleye bilir. Bu sefer kimse özelinden o kişi ile sohbet edemez.

ome tv sitesi ve sohbet sitelerine karşı tedbir

İster denetimsiz rastgele chat olan ome tv chat roulette sohbet olsun. İsterseniz site içinde denetim olan sesli sohbet sitesi. Bu ve bunun gibi alanlara girerken dikkat edilmeli. Bu tür siteler de bütün sorumluluk kullanıcılara aittir. Denetimi kendimiz yapacağız. Çocuklarımıza dikkat etmek zorundayız. Bu sadece sohbet veya paylaşım siteleri için değil. İnternetin bütünü,tamamı için gerekli bir durum. Çocuklarımız için Güvenli internet en doğrusu. Bunun yanında sorumluluğunu taşıdığımız çocuklarımızın ve tabi kendimizin nereye,niye,nasıl girdiğimizi bilmeliyiz.
Hayatımızın her alanında yer alan interneti bayağı bir kötüledik. Sesli sohbetten başladık,
ome tv sitelerinden, chatrandom ve chat roulette sitelerine kadar uzandık. Ama ne yazık ki internet dediğimiz gerçek, hayatımızın her alanında da var. Hayatımızı kolaylaştıran bir gerçek.
Bu nedenledir ki; İnternet vazgeçilmezimiz. Nasıl ki yemek yemenin bile fazlası insanı rahatsız ediyor ise. İnterneti de gerektiği yerde, gerektiği gibi, ihtiyacımız kadar kullanmak gerekli.

Doğru kullanırsak, hayatımızı kolaylaştıran İnternet, Yanlış kullandığımızda da hayatımızı karartan internet.

Bizler dikkat ederek gerektiği gibi kullanırsak. İnternet ihtiyaç duyduğumuz her şeye,her konuya,her bilgiye ulaşa bileceğimiz. Eşimize,dostumuza,ulaşıp sohbet edebileceğimiz bir gereksinim. Hatta öyle bir gereksinim ki; Cenazemizi (en acı günümüzü) düğünümüzü (en mutlu günümüzü) eşimizle dostumuzla paylaştığımız alan olabiliyor. Aksi olduğunda ise, En çok kandırıldığımız,dolandırıldığımız,soyulduğumuz çok çirkinlikler ile karşılaştığımız platformlarda ola bilir.

İster sesli sohbet et, ister bilgi edin, ister sevincini paylaş,ister üzüntünü.

Neyi,Niye yaptığını bilerek yap….

Etiketler:, Okunma 04 Oca 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • ome tv
      ome tv Şubat 10, 2021

      gürsel mahallesi kiralık daire kategorisinde bir bütün olarak, hizmet verecek bir site.


Sen de Yorumla!