omegle ve benzeri siteler omegle Diye tabir edilen ve yurt dışında asıl domain faaliyet gösteren her ülkeden katılımı olan site bir arkadaşlık sohbet sitesi; Diye bilinir ama genelde bu site ve bunun gibi aşağıda sıralayacağımız siteler sohbet içeren sitelerdir.
Çok sayıda talep alan omegle siteleri google aramalarında da çok hiti olan sitelerdir. Bizim gibi adsense hesapları ile para kazanma çabası içerisinde olan siteler. omegle aramasında bir sitelerinin birinci sayfada olmasını arzu eder. Bu gün googlede birinci sayfa birinci sırada olan bir “omegle” aramasında olan site ayda abartısız 5 bin tl ile-10 bin tl arasında getiri sağlar. Böyle bir aramada hangi site sahibi olmak istemez.?

omegle chat

sistemleri sadece omegle sitesi ile sınırlı olan siteler değildir. En az omegle kadar hiti olan bir chat roulette, bir gabile, siteleri de bu aramalarda olan sitelerde omegle gibi hatta gabile ve chat roulette aramaları omegle aramasından daha fazla hiti olan getirisi olan sitelerdir.
Peki omegle ve gabile gibi sitelerin bir birinden farkı nedir?

chat rulet

omegla

evet şimdi bu ayrı ama aynı amaca hizmet eden omegle chat ile gabile chat veya chatroulette chat sitesinin farkları nedir birbirinden farklılarmı onlara göz atalım.
omegle ve benzeri siteler

omegle ve benzeri siteler gabile

gabile ve gabile chat sitesi genelde eş erkeklerin katılım sağladığı sohbet dediğimiz  olan kişilerin takıldığı ortam kurduğu sitelerdir. gabile sohbet sitelerine takılan kişiler bu eğilimli kişilerdir genelde ama normal arkadaşlık içinde bu sitelerde sohbet eden kişiler mutlaka vardır. omegle sitesinde ise bay,bayan,normal arkadaş bulmak ve bu amaçlarda olan kişilerde takılıyor. ama gabile sitesinde de omegle sitelerinde de saçmalıklar ön plandadır.

chat roulette

bu kategoride gabile gibi değil omegle sitesine daha yakın bir sohbet ortamı mevcuttur. Yine chat roulette sitesinde de omegle sitesinde olduğu gibi bay, bayan erkek kadın her insanın takılıp sohbet ettiği bir ortam bir sohbet şeklidir omegle, gabile,chat roulette üç ayrı sitenin ortak özelliği ise içerisinde saçmalıklar mevcuttur.Bu tür sitelerde sohbet eden kişilerin asıl amacı sapıklıklar ve üç site de görsel bir sitedir görüntülü sohbet edilir gabile sitesinin mirc şeklide var orada kamera değil yazılı chat sohbet ederek kişiler iletişim kurar ama halen görüntülü olmamasına rağmen gabile mirc ortamları büyük kalabalıklara ulaşa biliyor.

Sesli görüntülü sohbet amacı olan ve cinsel içeriğin bol olduğu gabile siteleri ve chatroulette sitelerine içeriği gerekçesi ile dikakt edilmesi gereken sitelerdir.

Etiketler:, Okunma 08 Mar 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!