Ometv sitelerine bakış. Dünya live chat denilen “canlı sohbet” edilen online arkadaşlık siteleri ile çalkalanır oldu. Ome tv siteleri de bu sitelerden sadece binde biri.  Her geçen gün hem sayıca siteler artıyor, hemde siteleri kullanan kişilerin sayısı artıyor. Bütün dünya genelinde ilgi gören bu sitelerde, dünya nın neresinden girersen gir, herkes ile sohbet edebiliyorsunuz. Bu sohbet türünde kamera yani webcam kullanmak mecburidir. Kameranızın mutlaka açık olması gerekli. İşte bu nedenle de live chat denilir. Ome tv sitesi de bu özellikleri nedeni ile bir live chat sitesidir.

Ometv siteleri ve sakıncaları.

Ome tv denilen bu chat siteleri, dışarıdan baktığımızda veya söylemleri incelediğimizde, sosyalleşme veya sosyal paylaşım sitesi gibi. Bunun yanında çok dikkat edilmesi gereken sitelerdir. Bu sitelerde bir denetim mekanizması yok. Dünyanın her yerinden de girilen bu sitelerde, her tür insan, sonsuz bir özgürlük içerisinde davrana biliyor. Büyük çirkin davranışlarında yer aldığı bir ortam. Sesli sohbet diye adlandırılan sitelerde, sohbet birden fazla kişi ile aynı ortamda ediliyor. Fakat ome tv sitelerinde, bire bir karşınızda olan kişi ile, sadece siz muhatabısınız.  Ayrıca o kişinin yanlış yaptığı davranışı da, sizden başka kimse bilemiyor. Kısaca demek istediğimiz, denetlenemiyor. Buda sorun ola biliyor. Seviye düşe biliyor, saygısız davranışlar çokça yapılıyor.

Bu nedenledir ki, bu sitelere girişleri kontrol etmek lazım. Site sahipleri aslında sesli sohbet misali, bir denetlenebilen ağ oluşturmalı.  Fakat buda kullanıcı sayısını düşüre biliyor. Bu denli sonsuz özgür davrana bilme nedeni, bu sitelere talebi artırıyor. Demek ki insanımızda bu denli sitelere özen gösteriyor, talep gösteriyor.

Ome tv live chat nedir?

Ome tv dediğimiz bir web sitesidir. İnternet aracılığı ile, dünyanın her yerinden kişilerin gire bildiği, buluşma sitesi. Arkadaşlık edinilen, milyonlarca kullanıcıya kameralı chat sunan bir platform. Rusya’dan çıkan fakat dünyanın her yerinde benzerleri yapılan, rastgele chat panelli bir sohbet ortamı. S

gürsel mahalelsi sitesi

gürsel

ohbet burada canlı kişiler ile, anlık ve online edilir. Çok sayıda çeşitli siteler vardır. Amaç sadece sohbettir. Fakat bunun yeri ve şekli farklı. Ome tv çok fazla bilinen ve kullanıcısı milyonlar ile ifade edilen bir ortamdır.  Bizde gürsel mahallesi sitemizde ome tv, live chat, omegla, chat rulet gibi sitelerin, yapısını sizlere anlatmak istedik.

Etiketler:,,, Okunma 16 Haz 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!