Tek Adam Olma İddası.. Chp ve hdp nin kol kola,omuz omuza verdiği halka gitmeme mücadelesi meclis de chp ve hdp için hüsranla sonuçlandı..

İşin sahibine, hakimiyetin tek sahibine; yani Millete bu yasalar gitmesin diye chp hdp birlikte bir mücadeleye girdiler.  Millet ten tekrarını alacağı cevabı aldı.

Tek adam olma iddası

insana bir yerleri ile gülerler  gülecekleri yer yüz ve mimikler değil. Şuan ak parti ve Recep Tayyip Erdoğan Tek adam değil mi? niye başka bir mücadeleye girsin? Beyni az olan idrak etme  kabiliyetini yitirmiş birileri var ise şunu söyleyelim hatırlayalım önce bir.. Bundan yıllar önce Abdullah Gül Cumhur başkanı seçileceği zaman gelmiş geçmiş her cumhur başkanı için 367 yetiyor iken Abdullah Gül için bu rakam yetmedi yettirmediler ve ozaman tıkanan parlamentodan bir karar çıktı referanduma gidildi ve artık  Recep Tayyip Erdoğan ve sonrasında ki cumhur başkanını halk seçiyor meclis değil.

tek adam rte

Tek adam olma iddası

Şuan ki mevcudiyete bakar isek cumhur başkanı  halktan yüzde 52 oy almış halkın seçtiği bir lider.Yine halkın seçtiği birde başbakan var ve yüzde 47 gibi bir oy almış farkında iseniz çifte başlılık var. Bu çifte başın ikisini de halk seçiyor. Şuan ki mevcutta bir sorun olmaz Ak parti her türlü anlaşarak götüre bilir ama Cumhur başkanı başka partiden Başbakan başka partiden olduğunda Ben halkı temsil ediyorum ben senden daha çok oy aldım vs gibi çatışmaların olacağı aşikardır.

Tek adam Olma İddası göre bileceğiniz en saçma en kötü bir kelime bir cümle R.T.E zaten şuan rakipsiz giden bir lider. Tek başına iktidar Bu başkanlık sistemi değişikliği ise Ak parti dönemi için değil Ak parti den sonra gelebilecek iktidarların Koalisyon olmaması ve en önemli maddelerden biriside bürokrasi de atananların da seçimle gelip seçimle gidecek olmaları. Kimse o koltuklarda kalıcı olmayacak işini yapacak ise kalacak yapmıyor ise gidecek. Şuan bakıyorsunuz ki ülkenin bankası bile devlet bankası bile devletten yana değil başkalarından yana ve kimse müdahalede edemiyor. Kısacası Chp ve hdp iki parti ve bu iki parti yanyana hareket ediyor ise onların ak demesinin bu ülkeye faydası olmayacağı gibi kara demelerinin de faydası olmaz..

hdp bu ülke menfaatine bir şey ister mi?

hdp bir kere dahi pkk ya terör diyememiş her türlü terör eylemi içerisinde olan Dünya da Türkiye aleyhinde her türlü kara propaganda yapan ve Türk milleti ve T.C için düşmanlık eden bir parti BAŞKANLIK sistemine hayır diyor ise sizin kararaınız otomatikman EVET olmalı chp zaten ne ettiği belli olmayan ne dediğini bilmeyen bir parti varlığı da yokluğu da ülkemiz için ne zarar ne kar. o nedenle referandumda  BAŞKANLIK SİSTEMİ için oyumuz  evet

“başkanlık sistemi patronun millet olduğu bir sistem. Başkanlık sistemi asla tek adamlık değildir, otoriter değildir, çünkü millet isteyince bir daha seçer ya da seçmez. Seçilmesi de belli bir süreyle kısıtlı. 2 dönem sonra bir daha seçilemiyor. Bu mu tek adamlık? Tek adamlık diyorsanız chp nin kendi tarihine döneceksin, tarihine bakacaksınız.”

Etiketler:, Okunma 08 Mar 2021

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar


Sen de Yorumla!