Zam yok İyileştirmelere devam

İstanbul Büyük şehir belediyesi BEDAVA OLACAK dediklerini unuttu. seçimden sonra ikinci kez istanbul’luyu zam yağmuruna tuttu.

İstanbul büyük şehir belediyesinde, daha önce otopark ve ulaşım hizmetlerine zam yapılmış idi. Şimdi ise ulaşım hizmetlerine yüzde 30 oranında büyük bir zam daha yapıldı.

İbb başkanı Ekrem İMAMOĞLU yönetime geldiğinden buyana nelere zam yaptı….

götüne girsin

ibb de küfür

İstanbul büyük şehir belediyesi suya yapmak istediği büyün oranda zam Ak partili meclis üyeleri sayesinde engellene bilmiş idi. bu yeni zamlar Meclisi Degale ederek alındı.

ibb

mezarlara zam

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden Bedava yı geçtik; Zamlar Üst üste geldi.
1- İstanbul da mezarlık fiyatlarına Büyük oranda zam yapıldı.
2- İstanbul da ulaşım hizmetleri, metro, taksi, metrobüs, iett vb gibi bütün ulaşım hizmetleri zamlandı.
3-Halkın ucuz diye tükettiği halk ekmek zamlandı.

Halka zamlar konusunda fikir sorduğumuzda aldığımız cevaplar ise…
” Olağın chp mantığı. Koltuğa oturana kadar vaad, ondan sonra ağıt” diye cevap verdiler.

İstanbul büyük şehir belediyesine Ak partili meclis üyelerinin çoğunluğu olmasa, acaba zam oranları ne olacaktı? Hemen hemen her konuda yapılacak olan zamlara, ak partili meclis üyeleri fren oluyor. Chp li belediyeler olsun, veyahutta genel seçimler olsun sadece vaadler verilir. Verilen sözlerin icraat zamanı geldiğinde, o göreve getirildiklerinde, mutlaka ama mutlaka unutulur. İşte mevcut iktidar buradan oy alıyor. Tutamayacağı sözü vermeyip, yapa bilecekleri üzerinde vurgulu duruyor. Ayağı yere basan vaadler de bulunuyorlar.

Zam yok İyileştirmelere devam Chp ve vaadler

Sayın iamamoğlu bu verdiği sözleri tuta bilseydi bu tabuyu yıka bilecekti. Ne yazık ki yanıltmadı şuan seçmenden alınan duyumlar şu şekilde; ” Yine şaşırtmadı. olağın chp” İşte bu söylemi İmamoğlu yıkacak diye bekleniyordu. Ama ne yazık ki yapamadı. Mecliste çoğunlukta olan ak parti ve mhp li meclis üyeleri, hayır dedikleri zamları, halkada yansıtıyor. Bunu kendi menfaatlerine çeviriyorlar. Sizin olan ortamı sizden eksiltip, kendilerine artı duruma geçirerek iki kere kazanmış oluyorlar. Chp İstanbul belediyesinde iyi bir politika izleye bilseydi, verdiği sözleri yapamamasına hadi eyvallah ama üstüne zam yok deyip, iyi bir oranda zam yaparsanız. Birde bunu “3 yıldır zam yapılmamış mecburduk” derseniz. Ak partinin bir önceki belediyesini övmüş olursunuz.

Okunma 11 Şub 2020

Yazar Hakkında

Anonimnecmi akarsu {admin}admin@gurselmahallesi.net

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!